BITWA! Zac Efron vs Zac Efron?

Cześć, jestem Ewa i jestem kino-maniakiem.

Ok, po przedstawieniu się mogę przystąpić do sedna sprawy. Oglądam dużo filmów, chociaż dużo to pojęcie względne, dla mnie dużo to jakieś 6-7 filmów tygodniowo. Pomyślałam, że zrobię inną recenzję niż dotychczas a mianowicie zestawienie 2 filmów, w których główną rolę gra ten sam aktor a w tej bitwie jest to Zac Efron.

Przywitajmy chłopaka gorącymi brawami!!

Powiem tak, że jeszcze kilka lat temu jakoś niespecjalnie patrzyłam na jego rolę w HSM… Nie urzekła mnie ta gra. Wolę takich no wiecie.. konkretnych mężczyzn niż mizerniutkich nastolatków, ale jak głosi tekst piosenki „każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakiś fetysz ma..” ;) czy coś w tym stylu, ale nic na to nie poradzisz. Przecież Ryan Gosling też kiedyś był mizerniutkim chłopaczkiem…

Obejrzałam dwa filmy w jego wykonaniu i mam porównać?

Jeśli ma to być bitwa to potrzeba ringu, narożników i dwóch zawodników!.

A regular boxing ring surrounded by ropes spotlit in the missle on an isolated dark background

W pierwszym narożniku stoi Teddy Sanders z filmu „Neighbors” z 2014r, natomiast w drugim Cole z „We are your friends” z 2015r.

Komedia zestawiona z dramatem muzycznym.

Neighbors” to zabawna walka sąsiedzka, pomiędzy studentami a świeżo upieczonymi rodzicami małej Stelli. Rodzina spełnia swój amerykański sen o wspaniałym małżeństwie, wspaniałym sąsiedztwie i wspaniałych innych rzeczach. Jest tak cudownie, że aż wręcz komicznie – do porzygu. Nic nie wróży nadchodzącej tragedii, sielanki małżeńskiej, do momentu przyjazdu nowych sąsiadów. I tu wkracza nasz Teddy (tedy bear ;) wraz z kilkunastoosobową załogą bractwa Delta Psi Beta, którzy sprawnie niszczą wszystkie wspaniałości ich sweet dream’u. Teddy to przywódca całej bandy studenckiej, który walczy o zaistnienie w historii bractwa. Nikt lepiej nie potrafi zorganizować imprezy i nikt lepiej nie potrafi  w dość „wyrafinowany” sposób, mścić się na nielojalności sąsiedzkiej. Charakterystyczna postać – i to rozumie! Dobrze odegrał rolę bossa wiodącego leniwe ale jakże wyczerpujące życie studenta ostatniego roku. Całość filmy może i zostawia lekki niedosyt akcji, chciałoby się przedłużyć niektóre sceny, dopracować je bardziej, ale kto tu się skupia na fabule jeśli na ekranie jest ZAC? i to tez koszulki?? Hellooooł…

„We are your friends” to opowieśc o grupce znajomych, którzy chcą spełnić (czy to jest takie popularne wyrażenie, że nawet ja go używam?) swój amerykański sen. Chcą osiągnąć nieosiągalne, żyć na poziomie, zarabiać dużo hajsu i wydawać je na imprezach z panienkami. Każdemu coś w duszy gra i każdy chce to coś pochwycić, a prawda jest taka, że jak na razie pracują jako zaganiacze w klubach i łatają innym dachy. Cole jest artystą, wolną chwilę wykorzystuje by tworzyć muzykę. Pozwala nam z zza kulis podejrzeć pracę jej „tworzenia” od A do Z i to za pomocą głównie telefonu? A  dlaczego nie! Pracuje w klubach jako wschodzący Dj i tam poznaje swojego mentora, osobę, która zmienia jego życie i pozwala mu rozwinąć skrzydła. Trochę romansu, dramatycznych chwil, dobrej muzyki i Ewa kupiona.  Bohater wymiata, bo jak jednym spojrzeniem umie wyrazić smutek i pożądanie to jest to high level. Szczególnie polecam scenę końcową jak Cole rozwala system na scenie- a jeśli miałeś ciarki podczas TEJ sceny to przybij piątkę! To film po którym przez minutę siedzisz cicho i dochodzisz do siebie powolutku upajając się tą chwilą, którą jeszcze przez kilka sekund masz w ręku ale wiesz, że zaraz ci ucieknie.

 

Kto wygrał? Podsumowanie wszystkich aspektów filmu .

„Neighbors”

 • Gra gł. bohatera  7/10
 • Fabuła  5/10
 • Efekty  6/10
 • Oryginalność  6/10
 • Zaskoczenie  5/10
 • To coś  5/10

„We are your friends”

 • Gra gł. bohatera  8/10
 • Fabuła  6/10
 • Efekty  5/10
 • Oryginalność  7/10
 • Zaskoczenie  6/10
 • To coś  7/10

Zwyciężył COLE! Tak w tych dwóch filmach Zac bardziej się sprawdził w roli nieco wyciszonego twórcy muzyki niż rozrywkowego macho studenckiej bandy Psów. Jesteście ciekawi tego filmu? Gorąco polecam :)

EWA

Reklamy

2 thoughts on “BITWA! Zac Efron vs Zac Efron?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s