5 sposobów na … samotną niedzielę

Czasami jest tak, że się gdzieś wszyscy ulotnią i zostajemy sami, samiuteńcy jak ostatni grosik w portfelu… w weekend i to jeszcze w niedzielę…

Teraz nadeszła i moja kolej, więc postanowiłam dać wam kilka wskazówek jak można przeżyć taki dzień a tym samym go nie zmarnować.

1. Dobrze się wyśpij

Nie ma nic lepszego od świadomości, że Cię nikt nie obudzi!! Możesz spać do której chcesz, możesz spać jak chcesz i gdzie chcesz (w granicach rozsądku!!). Najlepiej wyciszyć telefon, ponieważ znajdzie się zawsze jakiś ”przyjaciel”, który albo coś nam wyśle, albo zadzwoni.. :/ Dobrym sposobem jest również zasunięcie zasłon, wtedy jesteśmz pewni, że to cudowne słoneczko tego dnia nam nie będzie nam napieprzało po oczach! :)

2. Wyrwij się w domu  

Dzień w zimowe i wiosenne pory nie trwa zbyt długo – rano jest za zimno a po południu już wieje po plecach i trzeba uciekać przed cieniem. Najlepiej wybrać się na spacer w godzinach między 11 a 14. Nie jestem lekarzem ani znawcą tej tematyki, ale wiem, że nic nie poprawia lepiej naszego krążenia niż świerze powietrze! TAK ! A jeszcze lepiej aktywność na świerzym powietrzu! Na pewno macie takie miejsca, do których chodzicie/przjeżdżacie częściej niż zwykle, gdzie od samego myślenia japka  wam się uśmiecha :) Idź tam, odkryj nowe jamy, bunkry, pasieki czy ocyka wodne – cokolwiek- wyrwij się chociaż na chwilę od tej codzienności, nie myśl co musisz zrobić dzisiaj – dzisiaj jest NIEDZIELA.

Alternatywa dla panów… otwóry okno, przewietrz pokój. Daj się ponieść przygodzie! Może właśnie teraz czekają na ciebie twoi znajomi, którzy chcą zrobic rajd życia! Być może, twoje miasto wybudowało już spichlerz i możesz zacząć uprawiać figi!! JUPI!!

3. Zrób coś niepasującego do Ciebie 

Pomyśl… NIKOGO nie ma w domu CAŁY dzień! Na pewno masz kilka albo nawet kilkanaście różnych pomysłów, które chciałbyś zrobić ale boisz się np: płaczu dzieci? miny twojego partnera? albo, że w twoim wieku już nie wzpada? Dziś jest twój dzień i nikt się o niczym nie dowie!!

  • Nikt nie zobaczy cię spiewającą na głos piosenkę z dzieciństwa!
  • Nikt się nie royientuje, że zburzyłeś twojemu dziecku klocki LEGO i ułożyłeś je na nowo!
  • Nikt nie zobaczy cię udającego żołnieża, który pełza po parkiecie i robi uniki przed wejściem do każdego pokoju!
  • Nikt nie będzie ci w końcu wypominał, że od zawsze chciałeś spróbować pobić Rekord Guiness’a w najgłośniejszym bekaniu!

4. Domowe spa 

Zrelaksuj się… włącz nastrojową muzykę, zapal świeczki – zrób sobie klimat luksusowego salonu w twoim domu. Jesteś wyjątkową osobą i zasługujesz na relaks i dopieszczenie twojego ciała na tyle dobrze, że poczujesz się usatysfakcjonowana :) Wypróbuj nowości, które widziałaś na portalach, zrób sama maseczkę i nałóż na włosy/twarz/dekolt/ręce/kolana/stopy… a najlepiej cała się wysmaruj, po co ograniczać się do jednej partii ciała! Weź odprężającą kąpiel z pianą, rozsyp płatki kwiatów (lub konfetti). Dla bardziej wtajemniczonzch w tym temacie podpowiem, że bardzo dobrze komponuje się z pianą – czerwone wino :)

Alternatywa dla panów… zrób sobie klimat. Tak, dokładnie – klimat! Włącz muzykę jaką lubisz (tak, havy siekiery to też jest gatunek muzyczny). Otwórz piwko… jeśli dajel potrzebujesz elementu dekoracyjnego wokół siebie to postaw 2 piwo! Potrzebujesz kogoś do pomocy? Harnaś ci pomoże!!! JUPI!!

5. Chwila relaksu 

Relaks w takie dni jak ten jest na wagę zlota. Więc przyłóż się do tego zadania bardzo dobrze. Wybierz film z twoim ulubionym bohaterem – w końcu nikt ci nie zażuci, że mruczsz coś pod nosem przy każdej scenie z jego udziałem! Nie dopiłaś wina? Bardzo dobrze się składa, ponieważ jest ci ono teraz bardzo potrzebne. Jeśli do ”havy relaksu” brakuje ci jeszcze trochę, przynieś następne wino, zapal świeczki,otwórz orzeszki, otul się cieplutko i rozgość się na twoim ulubionym miejscu. Trwaj…. :)

Alternatywa dla panów… zrób sobie przerwę. W takie dni jak ten musisz jeść- dużo i obficie. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj stek lub pizza. Rzymianie na polu walki również potrzebowali przerw! Tak! To dzięki jedzeniu i dobrze nawodnionemu ciału potrafili tłuc się całe lata i zwyciężać!! Więc zadbaj o to a następnie DO ATAKUUUUU!!!!!!

Zdjęcie główne: (Holi Open Air Festival)

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s